TeleWspominki: AXN Sci-Fi \ AXN Crime

Wracam do gadania o czymś, co najbardziej lubię i na czym się znam, czyli stare programy telewizyjne, seriale i reklamy 😉

TeleWspominki będą serią poświęconą właśnie jednemu z tych tematów, a mianowicie będę pisał o niefunkcjonujących już kanałach TV, które miałem przyjemność oglądać. Dziś na tapetę wezmę dwa z nich: AXN SciFi oraz AXN Crime.

AXN SciFi było stacją działającą w latach 2006 – 2013, głównym tematem było sci-fi, na kanale było również nadawane anime.

Osobiście pamiętam, jak zawsze rano przed zajęciami lubiłem włączać stacje, kiedy była jeszcze przerwa, gdyż wtedy leciały zapowiedzi oraz bardzo ciekawe demosceny.

 

Jeśli chodzi o seriale, nie pamiętam ich za bardzo, gdyż nie byłem wtedy jakoś zainteresowany programem tego kanału, zwłaszcza że leciały na nim głównie seriale z gatunku Star Trek, których fanem nie byłem 😉

 

Drugim omawianym kanałem jest AXN Crime, lata emisji były takie same jak w przypadku pierwszej stacji, leciały tam głównie seriale kryminalne typu CSI czy Columbo.

Stacja miała bardzo klimatyczny ident.

 

W 2013 decyzją Sony Pictures kanały AXN SciFi oraz Crime zostały wycofane a w ich miejsce weszły nowe – AXN Black oraz White.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s