Reklamy i kampanie społeczne których się bałem

Witam wszystkich serdecznie, dawno nie pisałem, postanowiłem więc znów coś dla was naskrobać – oto moja kolejna topka, a w niej kampanie społeczne oraz reklamy które swego czasu wywoływały we mnie uczucie strachu 😉
Nie jest to zestawienie od najstraszniejszej do najmniej strasznej, raczej taka wyliczanka 😉

1. Życie – Deptak
To dość ciekawa historia, na przełomie lat bodajże 2004 / 2005 zobaczyłem reklamę dziennika „Życie”, która następnie nie dawała mi zasnąć. Czemu? Tego nie wiem, po prostu wydawała mi się jakaś creepy.
Jakiś czas później przypomniałem sobie o niej i zacząłem jej szukać, jednak na próżno, dopiero ostatnio udało mi się ją znaleźć tz inną wersję, bo to niestety nie jest tym czego szukałem 😦

2.  Martini – Papuga

Jak poprzednio, ta reklama dość długo zapadła w mojej pamięci, bardzo dobrze pasuje tu określenie „creepy”

3.  Wyeth – Stop Pneumokokom

W roku 2007 na zlecenie firmy Wyeth (kupionej potem w 2009 przez Pfizer) rozpoczęła się kampania „Stop Pneumokokom„, która była dość przerażająca, zresztą możecie ocenić sami, przedstawiała m.in na końcu martwe dziecko. Szybko jednak ta kampania została zdjęta ze względu na użycie w niej mechanizmu zastraszania (Uchwała KER Nr ZO 08/07 z dnia 30 maja 2007) oraz faktu, że dany lek jest na receptę co nie jest zgodne z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia (link). Tak czy owak reklama wywołała bardzo duże zamieszanie i było o niej głośno.

4. KGP – Użyj wyobraźni – Ofiary wypadków

Swego czasu KGP, która swego czasu w dość kontrowersyjnej kampanii „Idzie wiosna, będą warzywa” przestrzegała motocyklistów przed szybką jazdą stworzyła kampanię  „Ofiary wypadków nie mogą cię ostrzec” w której przestrzegała przed nieuwagą na drodze w dość ciekawy sposób bo przez osoby które już dawno opuściły ten świat, ale nie w sposób naturalny lecz w wypadkach drogowych.  Z perspektywy czasu wydaje mi się to mniej przerażające a bardziej warte zobaczenia.

5.  Fundacja Akogo – Budzimy do życia (reklama radiowa)

Krótko: dla mnie ta reklama była dość creepy, niestety nie udało mi się jej znaleźć więc wklejam inną. Nie wiem czemu, ale dźwięk zegara z kukułką a następnie komunikat czytany poważnym tonem wywoływały u mnie ciarki na plecach, no ale wtedy byłem dzieckiem 😉

6. Państwowa Inspekcja Pracy – Stres w pracy (reklama radiowa)

Nie wiem co tu napisać, powiem tylko tyle, że ten komunikat jest dość przerażający.

7.  Państwowa Inspekcja Pracy – Jaki ślad zostawisz po sobie?

Kolejna kampania PIPu, tym razem na temat pracy na wysokości, nie wiem czemu ale dla mnie ma trochę klimat horroru.

8.  Fundacja Dzieci Niczyje – Dobry rodzic – Dobry start”

Ta kapania FDN miała na celu zwrócenie uwagi na fakt, że (cytując z opisu filmu) „rodzicielstwo jest zadaniem, z którym czasami trudno sobie poradzić” i myślę, że zostało to zaprezentowane w dość ciekawy sposób, jednak mnie jako młodemu odbiorcy, który nie całkiem rozumie o co chodzi wydawało się lekko przerażające.

 

Miejsca honorowe:

Nie są to co prawda rzeczy z mojego dzieciństwa, bowiem widziałem to już jako dorosły człowiek, jednak te kampanie wydają się być, no dość przerażające.

Fragile Childhood – Monsters

Kampania społeczna od Fragile Childhood ma w sobie wszystko, czego potrzebują dobre horrory – przerażające postacie, przeraźliwa muzyka oraz klimat, jednak przesłanie jest dość inne, tak bowiem dzieci widzą swoich rodziców po alkoholu.

National Council Against Smoking – Inside Out

Ta kampania znalazła się tutaj, ponieważ zawiera jumpscare w postaci gnijącego kościotrupa.

Reklamy

4 uwagi do wpisu “Reklamy i kampanie społeczne których się bałem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s