Kampanie społeczne, które strollowały swoich bohaterów.

 

Dawno nie pisałem na blogu a moja konkurencja się rozwija, więc postanowiłem że coś naskrobię 😉 Dziś będzie o kampaniach społecznych, które dosłownie strollowały swoich bohaterów, stawiając ich w sytuacjach, które są dość absurdalne, czasem szokujące a czasem zabawne.

  1. Unia Europejska – Help dla życia bez tytoniu

W 2009 UE wypuściła serię kampanii społecznych o tytule  Help dla życia bez tytoniu. Ich celem było przekonanie odbiorców, że palenie jest szkodliwe. Jedna z reklam jest dość śmieszna, przedstawia dziewczynę, która aby uniknąć palenia całuje się z najbliższymi chłopakami, jednak w jednej sytuacji jest to niemożliwe, bo obok znajduje się dziewczyna, co wywołuje w bohaterce szok (co jest dość kontrowersyjne)

 

2.  Drinking and Driving Wrecks Lives  – Just one more

Kampania społeczna z 1995 dotycząca jazdy pod wpływem alkoholu z dość czarnym humorem, mamy oto osobnika imieniem Dave który jednocześnie jest karmiony przez swoją matkę papką (należy zwrócić uwagę że jest sparaliżowany), panowie namawiają swojego przyjaciela by napił się z nimi – pada słynne „Come on Dave just one more” jednak ten nalega że nie może, że prowadzi, że musi iść do swojej matki na obiad, w końcu ulega. Na końcu matka zwraca się tym samym zdaniem co jego koledzy, po czym następuje przejście do planszy z logo i nazwą kampanii. Dość ciekawy i odważny pomysł.

 

3. FCO – Check In

Zabawna reklama, w której recepcjonistka zadaje podróżnemu dość nietypowe pytania (np czy jest nieśmiertelny)

4. DEFRA – Don’t bring me back

Wspomniałem już o tej kampanii w moim innym zestawieniu, ale myślę że do tego również się dobrze wpasowuje. Bohaterka tej kampanii zdaje się być zaskoczona, gdy produkty spożywcze wyskakują z jej torby i zaczynają śpiewać by ta nie zabierała ich do UK. Powód? Nielegalne przewożenie produktów może roznosić choroby. Genialne!

 

 

 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Kampanie społeczne, które strollowały swoich bohaterów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s